Blog in novice

14.05.2011

63. Tatra Slalom – kvalifikacije! « Nazaj

Danes so bile na sporedu kvalifikacije na 63. Tatranskem slalomu v Liptovskem Mikulašu.

Včeraj je bila na sporedu normalna tekma(2. teka), kjer sem osvojil 2. mesto, za Poljakom Grzegorzem Polaczykom. V prvi vožnji sem na zadnjih protitočnih vraticah izgubil 1,5-2 sekunde na času, saj me je prehitro “vrglo” v vratica. V drugi vožnji pa sem na sredini proge padel nizko v protitočna vratica in zopet je šlo po zlu nekaj časa. Tako sem prvo mesto zgrešil za cca. 3 desetinke sekunde.

V današnjih kvalifikacijah sem odpeljal dobro, kontrolirano vožnjo, brez večjega naprezanja. na zdanjih dveh vraticah sem padel malo iz linije, se reševal na predzadnjiih vraticah ter zaradi tega udaril zadnja vrata. Kljub temu, da nisem šel na štart druge vožnje sem kvalifikacije končal na 2. mestu. To je dober obet za jutrišnji tekmo.
Janoš je v kalifikacijah osvojil 17. mesto, Aljaž pa 45. mesto. Vseeno čestitke Medoti za krsti mednarodni nastop na tujem prizorišču! Keep on the good work, Medo :)